Seminarai Lietuvos mokytojams „Švietimo apie Holokaustą“ tema

Gegužės viduryje Kaune, Karaliaus Mindaugo profesinio rengimo centre, vyko 2 seminarai Lietuvos mokytojams. Juose dalyvavo per 60 klausytojų – tai mokytojai, kurie jau yra dalyvavę Yad Vashem – Tarptautinės studijų apie Holokaustą mokyklos vasaros seminaruose, bei mokytojai, kurie aktyviai įgyvendina veiklas Holokausto tema, tačiau dar nėra buvę stažuotėje Izraelyje.

Seminarų metu vyko paskaitos apie Yad Vashem instituciją, apie Holokausto temos pristatymą mokiniams, metodiniai užsiėmimai apie Pasaulio tautų teisuolius, apie išgyvenusius Holokaustą ir jų sugrįžimą į gyvenimą po Antrojo pasaulinio karo. Seminarų dalyviai peržiūrėjo ir aptarė du filmus: „Dėdė Chatzkelis“ bei „Fanios Brancovskajos istorija – mes išlikome žmonėmis.“ Mokytojai taip pat turėjo galimybę dalyvauti vakarinėje ekskursijoje apie Kauno intelektualus, gelbėjusius žydus Antrojo pasaulinio karo metu.

Lietuvos mokytojams seminarus vedė Tarptautinės komisijos sekretoriato švietimo programos koordinatorė Ingrida Vilkienė kartu su lektoriais, partneriais iš Yad Vashem institucijos: Noa Sigal ir Frederik Drachinsky. Seminarai vyko pagal įgyvendinamą Tarptautinės komisijos sekretoriato ir Yad Vashem bendradarbiavimo sutartį.