Seminaras Kupiškyje „Istorinės atminties takais“

Vasario 2 d. Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijoje vyko seminaras „Istorinės atminties takais“. Seminaras  skirtas pristatyti Tarptautinės komisijos sekretoriato įgyvendinamą švietimo programą „Švietimas apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmoniškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymas“. 

Tarptautinės komisijos vykdomasis direktorius Ronaldas Račinskas  pristatė Tarptautinės komisijos veiklą, papasakojo apie istorikų atliktus ir atliekamus tyrimus, analizuojamas istorines problemas. Švietimo programų koordinatorė Ingrida Vilkienė supažindino su metodinėmis rekomendacijomis „Kodėl, ko ir kaip reikia mokyti apie Holokaustą?“ bei leidiniu „Istorijos iš praeities“, kuriame pateikti žmonių atsiminimai apie Holokausto laikotarpį Lietuvoje.

Seminare dalyvavo ne tik mokytojai iš Kupiškio, bet Tolerancijos ugdymo centrų atstovai iš Panevėžio, Biržų miesto bei Biržų rajono mokyklų. Seminare prisimintos gyvenusios žydų bendruomenės iki Antrojo pasaulinio karo, supažindinama su Lietuvos žydų kultūra, skambėjo jidiš kalba Klezmerių dainos, kurias atliko Klezmer Klangen kolektyvas. Susirinkusiems buvo pristatyta neseniai išleista knyga „Kupiškio žydų bendruomenė. Praeities ir dabarties sąsajos“.

Seminarą organizavo Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos Tolerancijos ugdymo centras, Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriatas bendradarbiaujant su Pasaulinio žydų kongreso tarptautiniu Jidiš kultūros centru Vilniuje. Seminaras organizuotas prisimenant Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną.