Seminaras mokytojams dezinformacijos ir propagandos tema

Gegužės 19 – 20 d. Kėdainių krašto muziejuje vyko seminaras „Propagandos ir dezinformacijos atpažinimas. Atsparumas hibridinėms grėsmėms“.

 

Seminaro dalyviai buvo mokytojai ir mokyklų vadovai iš bendrojo ugdymo įstaigų, kuriose veikia Tolerancijos ugdymo centrai. Dviejų dienų renginyje buvo aptartos istorinės temos, kurių vertinimas ir aktualumas susijęs su dabarties įvykiais.

Dar iki seminaro Kėdainiuose, mokytojai dalyvavo apklausoje –  kaip atpažinti dezinformaciją ir propagandą viešojoje erdvėje. Seminaro metu buvo aptarti apklausos rezultatai. Švietimo bendruomenės nariai išgirdo Vilniaus universiteto lektorės, dr. Ingos Zakšauskienės paskaitą „Kaip autoritariniai režimai naudoja istorinius naratyvus dezinformacijos komunikacijai stiprinti. SSRS žlugimo atvejo analizė“. Švietimo bendruomenės atstovams buvo pasiūlytas interaktyvus žaidimas apie dviejų kaimyninių valstybių (demokratiškos ir nedemokratiškos) santykius. Pasak vieno iš renginio organizatorių, organizacijos DebunkEU vadovo Viktoro Daukšo, „analizuoti pavyzdžius žiniasklaidoje, dalyvauti interaktyviuose žaidimuose ir atpažinti dezinformaciją svarbu visiems: ir jaunimui, ir subrendusiam žmogui. Todėl vykstančio Ukrainoje karo kontekste propagandos tema yra dar daugiau aktualesnė.“

Tarptautinės komisijos vykdantysis direktorius Ronaldas Račinskas apibendrindamas vykusį seminarą pasidžiaugė, jog mokytojai aktyviai dalyvavo renginyje ir išreiškė mintį, jog tokių seminarų, užsiėmimų ateityje bus daugiau.

Seminare dalyvavo 36 dalyviai. Renginį organizavo Tarptautinės komisijos Sekretoriatas kartu su organizacija DebunkEU ir Kėdainių krašto muziejumi.

 

 

Nuotraukų autorė Arūnė Vaičiūnaitė – Levuškinienė