Seminaras mokytojams „Holokausto temos pateikimas ugdymo procese“

Rugsėjo 21 d. Tarptautinė komisija kartu su Kauno IX forto muziejumi organizavo vienos dienos seminarą mokytojams „Holokausto temos pateikimas ugdymo procese“.

Renginį pradėjo Kauno IX forto direktorė Jūratė Zakaitė, akcentuodama, kad seminaras organizuojamas Holokausto tema prieš pat Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną. Tarptautinės komisijos direktorius Ronaldas Račinskas pasidžiaugė, kad seminare dalyvauja ne tik mokytojai iš Tolerancijos ugdymo centrų, bet ši tema aktuali ir kitų mokyklų įvairių dalykų mokytojams. Abiejų įstaigų vadovai pabrėžė bendradarbiavimo svarbą, ugdant naujas šiandienines kartas.

Paskaitą apie Holokaustą Europoje ir Lietuvoje skaitė Tarptautinės komisijos nacių pakomisės pirmininkas prof. Saulius Sužiedėlis, kalbėjęs apie antisemitizmą, Holokausto raidą Europoje ir Lietuvoje, jo bruožus, palietęs stereotipų apie žydus klausimus. Taip pat mokytojai buvo supažindinti su IX forto edukacinėmis programomis ir vieną iš jų – „Išgelbėjęs gyvybę, išgelbsti pasaulį“, išbandė praktiškai. Švietimui skirtą „Nepatogaus kino klasė“ platformą pristatė Simona Gaidytė, akcentavusi, jog platformoje prieinami filmai apie Holokaustą ir jiems parengtos metodinės rekomendacijos. Tarptautinės komisijos direktoriaus pavaduotoja, švietimo programų koordinatorė Ingrida Vilkienė pristatė dokumentinį filmą „Dėdė Chackelis“ bei Vašingtono Holokausto muziejaus DVD formate medžiagą, kurioje yra Holokausto liudininkų interviu.

Seminaras buvo skirtas Holokausto temai aptarti ir organizuojamas artėjant Lietuvos žydų genocido aukų atminties dienai.