Seminare apie okupacijų istorijas dalyvavo mokytojai iš visos Lietuvos

Kovo 27–28 d. Kėdainių Daugiakultūriame centre vyko seminaras „Okupacijų istorijos suvokimas ir pateikimas“, skirtas  mokytojams, švietimo darbuotojams ir muziejininkams.

Dviejų dienų seminare dalyviai klausėsi Tarptautinės komisijos istoriko Algirdo Jakubčionio paskaitos apie Rusijos imperializmo tradicijas nuo viduramžių iki šių dienų, buvo kalbėta apie Lietuvos žydų padėtį pirmosios sovietų okupacijos metu, diskutuota –  kaip lietuviai,  žydai ir kitos tautinės grupės nukentėjo nuo sovietinės sistemos. Seminare taip pat buvo analizuotos Holokausto priežastys, etapai ir ypatumai Lietuvoje. Seminaro dalyviai pateikė daug klausimų lektoriui, Tarptautinės komisijos nariui Arūnui Bubniui, kuris akcentavo, jog gilinantis į Holokausto temą visuomet klausimų bus daugiau nei atsakymų.

Švietimo programų koordinatorė Ingrida Vilkienė mokytojams pristatė vaizdinę medžiagą – Holokausto liudininkų pasakojimus, atskleidžiančius jų išgyvenimus bei dokumentinį filmą „Dėdė Chatzkelis“. Seminaro dalyviai diskutavo, jog filmą su mokiniais galima žiūrėti dalimis – per vienos žmogaus biografiją analizuoti atskirus XX amžiaus istorinius įvykius.

Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis susirinkusiems pristatė muziejaus įgyvendintus tarptautinius projektus, atskleidžiančius nacių ir sovietų okupacijų temas. Daugiakultūrio centro vadovė Audronė Pečiulytė pasidalino patirtimi apie įgyvendintą tarptautinį projektą, pasakojantį   apie Lietuvos gyventojų trijų kartų skirtingą  požiūrį į sovietų okupacijas.

Tarptautinės komisijos direktoriui Ronaldui Račinskui vedant diskusiją apie okupacijų temų aptarimą su mokiniais, mokytojai gyvai dalinosi savo patirtimi bei įžvalgomis. Anot, Komisijos vadovo Ronaldo Račinsko, „bendražmogiškos ir istorinės temos aktualios tiek gyvenantiems Lietuvos šiaurėje, tiek Lietuvos pietuose. Ir jei patys keliame klausimus – tuomet ieškome ir atsakymų, padedančią kurti atvirą, be stereotipų visuomenę“.

Seminarą organizavo Tarptautinė komisija bendradarbiaujant su Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūriu centru.