Simfoniją, dedikuotą Čijunei Sugiharai, išgirdo gausus būrys Lietuvos švietimo darbuotojų ir mokinių

Lapkričio 4 d. Kauno valstybinėje filharmonijoje įvyko pasaulinės premjeros „Atnešantys šviesą“ generalinė repeticija, kurioje dalyvavo daugiau nei 400 švietimo darbuotojų ir mokinių.

 

Yad Vashem institucija – pasaulinis Holokausto tyrimų ir įamžinimo centras pasiūlė Tarptautinės komisijos sekretoriatui sukviesti į generalinę repeticiją Lietuvos mokytojus, mokinius iš Tolerancijos ugdymo centrų – išgirsti simfoniją „Atnešantys šviesą“, skirtą Čijunės Sugiharos atminimui.

Daugiau nei 400 žmonių (mokytojai, mokiniai, muziejininkai, bibliotekininkai ir atstovai iš įvairių institucijų) klausėsi šiuolaikinės simfonijos „Atnešantys šviesą“. Šio muzikinio kūrinio autorė kompozitorė Lera Auerbach.

Į lapkričio 4 d. renginį atvykę svečiai iš pradžių galėjo susipažinti su Yad Vashem institucijos parengta paroda „Pasaulio tautų teisuoliai“, kurioje vienas iš informacinių stendų yra skirtas Japonijos diplomatui Čijunei Sugiharai. Prieš simfoninio kūrinio atlikimą, renginio svečiams apie Japonijos konsulą Kaune papasakojo istorikas Linas Venclauskas, dirbantis Sugiharos namuose – muziejuje. Apie Yad Vashem institucijos idėją sukviesti švietimo bendruomenę į generalinę repeticiją pristatė Tarptautinės komisijos švietimo programų koordinatorė Ingrida Vilkienė.

Prieš simfonijos „Atnešantys šviesą“ atlikimą, į klausytojus kreipėsi violončelės virtuozė Kristina Reiko Cooper. Ji trumpai papasakojo savo šeimos istoriją pabrėždama, jog ji šiame pasaulyje yra dėka Čijunės Sugiharos, kuris išdavė vizą jos seneliui ir viza jį išgelbėjo.

Simfoniją „Atnešantys šviesą“ atliko Kauno miesto simfoninis orkestras kartu su Kauno valstybiniu choru.

Lapkričio 5 d. įvyko kūrinio „Atnešantys šviesą“ premjera. Susirinkusiems renginio svečiams buvo pristatyta ir paroda „Pasaulio tautų teisuoliai“, išversta į lietuvių kalbą.