Susitikimas su ,,Misija Sibiras 2019“ dalyviu Augustu Kišonu

Ugdymo procesui vykstant nuotoliniu būdu, Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinėje mokykloje mokytojos organizavo mokinių susitikimą su projekto „Misija Sibiras“ dalyviu.

Gegužės 26 d. 8b ir 8d klasės mokiniai ir jų auklėtojos – Vaida Kriščiūnienė ir Enrika Paškauskienė – susitiko  su ,,Misija Sibiras 2019“ dalyviu Augustu  Kišonu, kuris dalinosi prisiminimais apie kelionėje patirtus sunkumus bei išbandymus. Prieš išvykdami į ekspediciją visi dalyviai savo jėgas  išbandė bandomajame žygyje Lietuvoje.

2019 metais į Kazachstaną išvyko 16 ekspedicijos dalyvių. 10 dienų – tiek truko komandos misija Karagandos apylinkėse: Dolinkoje, Karabase, Spaske, Prostornoje, Ekibastūze. Ekspedicija į Kazachstaną vyko antrus metus iš eilės ir ši lokacija lietuviams yra taip pat svarbi, nes, skirtingais duomenimis, Kazachstano lageriuose kalėjo nuo 20 iki 80 tūkst. lietuvių. Jausdami didžiulį visos Lietuvos palaikymą ekspedicijos dalyviai Karagandos apylinkėse intensyviai šukavo kapines, tvarkė atrastus lietuvių kapus, statė atminimo simbolius – kryžius bei pirmą kartą per visą projekto istoriją sakralinius liaudies paminklus – koplytstulpius. Per 10 dienų ekspedicija iš viso aplankė 18 kapinių, jas dalyviai šukavo ieškodami kapų su lietuviškomis pavardėmis, tokių rasti pavyko net 130. Taip pat lietuvių atminimui įprasminti buvo pastatyti 2 koplytstulpiai ir 1 kryžius.

Džiugu, kad jaunas, entuziastingas, drąsus ir patriotiškas jaunuolis pasidalino savo patirtimi, nuveiktais darbais bei įspūdžiais iš ekspedicijos Kazachstano Respublikoje. Tai buvo puiki pilietiškumo ir vis dar gyvos istorijos pamoka. Ne veltui po pamokos mokiniai, aprašydami įspūdžius, patirtus susitikimo metu, minėjo, kad norėtų tokioje ekspedicijoje dalyvauti ir patirti tokių nuotykių ir išbandymų, kuriuos patyrė ,,Misija Sibiras“ dalyviai.

Gimtosios kalbos mokytoja ir Tolerancijos ugdymo centro koordinatorė Vaida Kriščiūnienė

 

Su mokinių mintimis apie vykusį susitikimą su projekto „Misija Sibiras“ dalyviu galite susipažinti ČIA.