Tarp tarptautinio konkurso nugalėtojų – Kalvarijos gimnazijos TUC projektas „Atrask Kalvariją“

2021 m. pavasarį Aušvico – Birkenau muziejus organizavo tarptautinį konkursą „Mano atmintis, mano atsakomybė. Mano vietovėje“, kuriame dalyvavo ir keletas Tolerancijos ugdymo centrų koordinatorių pateikti projektai.

Tarptautinį konkursą organizavo Aušvico – Birkenau valstybinis muziejus (Lenkija). Konkursui „Mano atmintis, mano atsakomybė. Mano vietovėje“ buvo pateikti projektai iš 11 valstybių. Konkurso tikslas – atkreipti dėmesį į istorinę atmintį  ir veiklas, kuriomis siekiama sąmoningai įveikti šiuolaikines grėsmes bei skatinti teigiamą požiūrį į demokratiją, ypač vietos bendruomenėse. Vertinant  darbus, ypatingas dėmesys buvo skiriamas projektų koncepcijai ir įvairiapusiškumui. Svarbus kriterijus vertinant projektus buvo įvairių metodų naudojimas, taip pat aktyvus įvairių socialinių grupių dalyvavimas atskiruose projekto įgyvendinimo etapuose. Buvo atsižvelgiama į tokius veiksnius kaip: šaltinių naudojimas, inovacijos, kritinio mąstymo skatinimas, projektų poveikio mastas ir galimybė juos panaudoti ir t.t.

KONKURSO NUGALĖTOJAIS TAPO:

I vieta: Katarzyna Łaziuk, Lenkija

II vieta: Arūnė Vaičiūnaitė – Levuškinienė, Lietuva

III vieta: Jane Pashman, JAV

II vieta įvertintas projektas „Atrask Kalvariją“, kurį pateikė Kalvarijos gimnazijos Tolerancijos ugdymo centro koordinatorė Arūnė Vaičiūnaitė – Levuškinienė. Konkursui Kalvarijos TUC pateikė 3 vykdytų projektų pristatymus, kurie susiję su Kalvarijos istorija: pristato Kalvarijos žydų istoriją ir paveldą, pateikia svarbiausias lankytinas vietas su jų istorija, kviečia keliauti istorijos pažinimo keliu – sudarytu pėsčiųjų maršrutu.