Tarptautinė konferencija „Draudimas gyventi. Dabarties ir praeities sąveika“ Panevėžyje

Sausio 27 d. vyko tarptautinė konferencija nuotoliniu būdu „Draudimas gyventi. Dabarties ir praeities sąveika“, skirta tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai.

Konferencijoje dalyvavo pranešėjai iš Lietuvos, Vokietijos ir Izraelio. Konferenciją pradėjusi Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorė Jurgita Bugailiškienė akcentavo, jog „susirinkome ne tik paminėti tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, bet susirinkome dialogui“. Konferencijoje kalbėję Lietuvos žydų bendruomenės atstovai: pirmininkė Faina Kukliansky, Gennady Kofman (Panevėžio žydų bendruomenės pirmininkas) bei Žydų išeivių iš Lietuvos Izraelyje bendruomenės pirmininkas Arie Ben – Ari Grodzensky  prisiminė savo šeimose patirtą Holokaustą – išžudytus giminaičius, bet tuo pačiu kalbėjo apie tolerancijos poreikį dabartyje ir ateityje. Apie praeities ir dabarties sąsajas kalbėjo daugelis konferencijos dalyvių, lektorių. Tarptautinės komisijos vykdomasis direktorius Ronaldas Račinskas savo kalboje taip pat akcentavo, jog „Holokausto tragedija turi priminti kas įvyko tada, bet tuo pačiu būti budriais ir matyti, girdėti kas vyksta dabartiniame pasaulyje“.

Konferencijoje nuotoliniu būdu dalyvavo gausus būrys lektorių: Vida Montvydaitė – Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktorė, Berlyno memorialinio Holokausto muziejaus atstovas, Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus Holokausto ekspozicijos vadovas Stanislovas Stasiulis, atstovai iš Panevėžio kraštotyros muziejaus, Panevėžio Juozo Miltinio teatro ir t.t. Konferencija buvo skirta mokyklų bendruomenėms ir plačiajai visuomenei.

Konferenciją organizavo Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka. Renginio partneriai: Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti, Lietuvos žydų bendruomenė, Panevėžio žydų bendruomenė, Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Geros valios fondas.