Tarptautinė tolerancijos diena

Tarptautinė komisija nuo 2003 metų inicijuoja lapkričio 16–osios – Tarptautinės Tolerancijos dienos – minėjimą Lietuvoje. Šiais metais prie iniciatyvos prisijungė daugiau nei 1200 švietimo įstaigų.

 

Lapkričio 16–oji yra minima daugelyje demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Šis minėjimas yra inicijuojamas kasmet nuo 2003 metų Lietuvoje ir yra Tarptautinės komisijos įgyvendinamos Švietimo apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmogiškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymo programos dalis.

Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos namas. Tarptautinė komisija kvietė mokytojus įtraukti įvairaus amžiaus mokinius, jog kuo anksčiau jie suprastų žodžio tolerancija reikšmę. Taip pat švietimo įstaigos buvo kviečiamos atkreipti dėmesį į artimiausią juos supančią aplinką, žmonių tarpusavio santykius, diskutuoti, ar mokiniai pastebi tolerancijos / netolerancijos atvejus. Su vyresnių klasių mokiniais – aptarti pavyzdžius iš totalitarinių valstybių istorijos, kada daugeliu atvejų žmonės nebuvo saugūs savo namuose. Nes šių metų Tolerancijos dienos ženklas namas – skirtas aptarti tai, jog žmonės gyvena visuomenėje, kaip daugiabutyje name, kuriame kaimynai skirtingi, bet tai netrukdo žmonėms bendrauti, gyventi kaimynystėje. Tačiau kartais žmonių skirtingumas sukelia kitiems pyktį. Tad per siūlomą Tolerancijos namo simbolį Tarptautinė komisija kvietė mokytojus su mokiniais diskutuoti apie skirtingus požiūrius, situacijas iš istorijos pavyzdžių ir šių dienų aktualijų.

 

Nuotraukos iš minėjimų Lietuvoje: