Tarptautinė tolerancijos diena

Tarptautinė komisija jau šešioliktus metus inicijavo lapkričio 16-osios – Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje. Šiais metais prie iniciatyvos prisijungė daugiau kaip 1000 švietimo įstaigų.

Rankos – šių metų Tolerancijos dienos simbolis. Tarptautinė komisija kvietė švietimo įstaigas, naudojant šį simbolį, atlikti kūrybinius darbus ir veiklų metu akcentuoti, jog visų rankos yra skirtingos: mažo vaiko, suaugusio ar senyvo žmogaus, vyro ir moters, skirtingų rasių atstovų. Šios idėjos esmė – žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai, rankos sukuria ir rankos sugriauna.

Lapkričio 16-ąją mini daugelis demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kasmet, nuo 2003 metų, inicijuoja šios dienos minėjimą. Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimas yra Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos įgyvendinamos Švietimo apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmogiškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymo programos dalis.

Akimirkos iš Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimų:

Daugiau nuotraukų galerijoje.