Tarptautinėje konferencijoje bus paminėtos Sovietų Sąjungos agresijos prieš Lenkiją 80-osios metinės

Rugsėjo 17 d. nuo 11 iki 15 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks tarptautinė konferencija, skirta paminėti Antrojo pasaulinio karo pradžios 80-ąsias metines ir atkreipti tarptautinės visuomenės dėmesį į nepelnytai pamirštą Sovietų Sąjungos vaidmenį kartu su nacistine Vokietija pradėjus šį karą ir okupavus rytines Lenkijos teritorijas.
Pasaulis gerai prisimena 1939 m. rugsėjo 1 d., kai nacistinei Vokietijai užpuolus Lenkiją prasidėjo Antrasis pasaulinis karas.  Tačiau ne taip gerai prisimenama, kad sprendimas dėl šio karo buvo priimtas Maskvoje  rugpjūčio 23 d. nacistinei Vokietija ir Sovietų Sąjungai sudarius slaptą sandėrį ir pasidalinus Europą.  Plačioji visuomenė dar mažiau arba visai neprisimena istorikams gerai žinomus faktus, kad rugsėjo 17 d. Sovietų Sąjunga pradėjo karo veiksmus prieš Lenkiją ir okupavo jos rytinę dalį ir tai, kad beveik dvejus metus nacių Vokietija ir Sovietų Sąjunga kariavo, kaip sąjungininkai. Daline istorinės atminties amnezija labiausiai yra suinteresuota Rusija ir tam tikros grupės Vakaruose, kurie siekia suformuoti „vieno blogio“ pasakojimą.

Rusija stengiasi klastoti istoriją ir bando neigti savo agresiją prieš kaimynines šalis 1939-1940 metais, o pusės Europos žiaurią okupaciją pateikia, kaip Europos išvadavimą nuo fašizmo. Šie faktai kelia dar didesnį rūpestį ir nerimą, turint galvoje agresyvią šiandienos Rusijos politiką, susijusią su kaimyninėmis šalimis, ir vykdomą suverenių valstybių teritorijų okupaciją ir aneksiją.

Todėl vienas iš konferencijos tikslų yra atskleisti šią savotiškame šešėlyje esančią istorijos pusę ir atkreipti tarptautinės visuomenės dėmesį į nepelnytai pamirštą Sovietų Sąjungos vaidmenį kartu su nacistine Vokietija pradėjus šį karą ir okupavus rytines Lenkijos teritorijas.

Konferencijos programa.