Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos išvakarėse atidaryta paroda apie Raoulį Wallenbergą Tolerancijos centre

Sausio 25 dieną Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre buvo atidaryta paroda bei pristatytas filmas apie Švedijos diplomatą, žydų gelbėtoją Raoulį Wallenbergą.

Švedijos ambasada, bendradarbiaudama su Valstybiniu Vilniaus Gaono žydų muziejumi ir Tarptautine komisija, Lietuvos visuomenei pristatė parodą bei filmą apie Švedijos diplomatą Raoulį Wallenbergą, Antrojo pasaulinio karo metu Vengrijoje gelbėjusį žydus. Švedijos ambasadorė Maria Christina Lundqvist, pristatydama susirinkusiems parodą pasakojo, kaip maždaug prieš 20 metų Švedijoje buvo atliktas tyrimas, po kurio paaiškėjo, jog švedai labai mažai žino apie Holokaustą. Todėl buvo paruoštas leidinys „Papasakok savo vaikams“, kuris pasiekė visų Švedijos gyventojų namus. Ambasadorė pakvietė susirinkusius susipažinti ir su leidiniu. Markas Zingeris, žydų muziejaus direktorius akcentavo, kodėl svarbu visose visuomenėse kalbėti apie Holokaustą. Ronaldas Račinskas, Tarptautinės komisijos vykdomasis direktorius, atidarant renginį kalbėjo apie žydų gelbėtojus bei svarbą juos prisiminti ir įvertinti jų didvyrišką vaidmenį, mirties akivaizdoje gelbstint žmones.

Renginyje dalyvavo Nepriklausomybės Akto signataras, politikas, profesorius Vytautas Landsbergis bei gausus būrys mokinių su mokytojais iš Kauno r. Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos bei Vilniaus Užupio gimnazijos.

Nuoroda internete į paminėtą str. leidinį „Papasakok savo vaikams“ („Tell your children“): http://www.levandehistoria.se/material/tell-ye-your-children