Tarptautinės komisijos sekretoriatas dalyvavo Lietuvos žmogaus teisių centro įgyvendiname projekte „Mokantis istorijos“

Vasario 22–23 d. vyko seminaras mokytojams, muziejininkams, bibliotekininkams tema „Holokaustas ir žmogaus teisės“. Jį organizavo Lietuvos žmogaus teisių centras kartu su Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinio režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriatu bei Ugdymo plėtotės centru.

Vasario mėnesio pabaigoje, Kėdainiuose, vyko seminaras švietimo ir kultūros darbuotojams. Seminare dalyvavo mokytojai, muziejininkai ir bibliotekininkai iš Alytaus, Plungės, Šalčininkų ir Ukmergės savivaldybių. Seminare buvo kalbama apie vykusį Holokaustą Lietuvoje ir Europoje bei žmogaus teisių pažeidimus įvairiais istoriniais laikotarpiais. Seminaro dalyviai diskutavo apie Holokausto temos pateikimą mokykloje bei pristatymą  vietos bendruomenėms. Tarptautinės komisijos sekretoriato atstovė pristatė įgyvendinamą švietimo apie Holokaustą programą, siūlomus mokymo metodus bei informacinę medžiagą, rekomenduojamą naudoti pamokose. Lietuvos žmogaus teisių centro atstovės pristatė projektus „Nepatogaus kino klasė“ bei „Atminimo akmenys“. Seminare taip pat svečiavosi viešnia iš Frankfrukte (Vokietija) įsikūrusio Anos Frank edukacinio centro Deborah Krieg. Ji taip pat pristatė naujus ir inovatyvius metodus, kuriuos galima naudoti savo darbe su mokiniais.

Seminarą organizavo Lietuvos žmogaus teisių centras kartu su Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinio režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriatu bei Ugdymo plėtotės centru.