Tarptautiniame seminare Budapešte švietimo darbuotojai diskutavo apie Holokausto aukų paminėjimų organizavimus Europos valstybėse

2019 m. rugpjūčio 22–25 d. Budapešte vyko tarptautinis seminaras. Šio renginio dalyviai buvo mokytojai, švietimo darbuotojai, įvairių istorinės atminties organizacijų atstovai iš Austrijos, Belgijos, Graikijos, Lietuvos, Lenkijos, Vengrijos, Vokietijos, Rumunijos.

Seminaro metu dalyviai dalinosi idėjomis apie įgyvendintus projektus Holokausto tema, apie kasmetinį šių šalių atstovų dalyvavimą Gyvųjų marše Lenkijoje, buvusioje Aušvico koncentracijos stovykloje. Diskusijos ir dalinimasis idėjomis vyko grupėse, dalyviai turėjo galimybę daugiau sužinoti apie kitose šalyse įgyvendinamą švietimą apie Holokaustą. Ingrida Vilkienė, Tarptautinės komisijos švietimo programų koordinatorė ir Tautvydas Anilionis, Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės profesinio rengimo centro direktorius pasidalino patirtimi apie Tarptautinės komisijos sekretoriato ir Tolerancijos ugdymo centrų bendradarbiavimą, įgyvendinamus istorinės atminties projektus. Seminaro dalyviai aplankė keliaujančio vagono, pasakojančio Vengrijos žydų Holokausto istoriją, ekspoziciją, susipažino su paminklais Holokausto aukoms, esančiais kituose miestuose.

Tarptautinio renginio metu buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Tarptautinės komisijos ir Europos Gyvųjų maršo organizacijos (EMOTL). Ją pasirašė Tarptautinės komisijos vykdomasis direktorius Ronaldas Račinskas ir  Michel Gourary – EMOTL vykdantysis direktorius.