Tarptautiniame seminare „Vietos istorija, mokymo strategijos ir ryšys tarp regionų“ dalyvavo mokytojai iš Lietuvos ir Latvijos

Liepos 10–13 d. Vilniuje, Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre vyko tarptautinis seminaras mokytojams „Vietos istorija, mokymo strategijos ir ryšys tarp regionų“. Seminare dalyvavo 20 mokytojų iš Latvijos ir 22 mokytojai iš Lietuvos.

Tarptautinis seminaras Vilniuje organizuotas Lietuvos ir Latvijos mokytojams, siekiant aptarti Holokausto Rytų Europoje ypatumus bei lokalios istorijos svarbą analizuojant globalius istorinius įvykius.

Atidarant seminarą į susirinkusius kreipėsi seminaro organizatoriai: Markas Zingeris – Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus direktorius, Ronaldas Račinskas – Tarptautinės komisijos vykdomasis direktorius, Bruno Boyer – Memorial de la Shoah Prancūzijoje atstovas. Sveikinimo žodį mokytojams tarė Lietuvos užsienio reikalų ministerijos ambasadorius ypatingiems pavedimams Dainius Junevičius, Izraelio valstybės ambasadorius Amir Maimon, Prancūzų instituto Lietuvoje direktorius Jean-Marie Sani bei Latvijos Respublikos ambasadorius Einaras Semanis, kuris savo kalboje mokytojams akcentavo, jog „jūs kalbate ne tik su jaunąja karta, bet su visos visuomenės nariais, todėl jūsų žodis yra svarus“.

Seminaro dalyviams paskaitą apie kolaboravimą skaitė Tarptautinės komisijos narys, istorikas Christoph Dieckmann, lektorius iš Prancūzijos Ophir Levy pristatė medžiagą apie foto nuotraukų, dokumentinių filmų analizavimą. Apie darbą su Holokausto liudininkų medžiaga kalbėjo Yad Vashem institucijos atstovė Noa Sigal. Mokytojai klausėsi išgyvenusios Holokaustą Lietuvoje – Fanios Brancovskajos pasakojimo.

Tarptautinės komisijos vadovas Ronaldas Račinskas mokytojams pristatė institucijos įgyvendinamą švietimo veiklą Holokausto tema bei Tolerancijos ugdymo centrų iniciatyvas, siekiant įamžinti Holokausto aukų atminimą. Vieno iš Lietuvoje veikiančių Tolerancijos ugdymo centrų – Alytaus r. Daugų Vlado Mirono gimnazijos mokiniai atvyko į seminarą ir Lietuvos – Latvijos mokytojams parodė spektaklį „Buvo kadaise, buvo…“, pastatytą pagal litvako Abraomo Karpinovičiaus kūrybą. Seminaro dalyviai lankėsi buvusioje Vilniaus geto teritorijoje, masinėje žydų žudynių vietoje Paneriuose.

Seminarą organizavo Tarptautinė komisija, Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus, Memorial de la Shoah institucija Prancūzijoje, Yad Vashem – tarptautinė studijų apie Holokaustą mokykla Izraelyje bei Latvijos švietimo ministerija. Seminaro organizatoriai tikisi, jog mokytojai iš Lietuvos ir Latvijos bendradarbiaus ateityje, įgyvendins bendrus istorinės atminties projektus.