Tarptautinis seminaras Berlyne – apie kaimyninių Europos valstybių istoriją ir bendradarbiavimą

Spalio 9 – 11 d. Berlyne vyko tarptautinis seminaras švietimo darbuotojams, muziejininkams iš skirtingų Europos valstybių.

 

Seminaras švietimo specialistams iš skirtingų valstybių buvo organizuotas aptarti jau įvykusius Europoje tarptautinius seminarus bei dar suplanuotus, kurie vyks 2022 – 2023 metais. Pirmiausia, susitikime buvo aptarti tarptautiniai seminarai, vykę 2021 ir 2022 metais. Šie seminarai vyko dalyvaujant dviem kaimyninėms valstybėms, pavyzdžiui, Katalonija ir Portugalija, Vokietija ir Prancūzija.

Seminare Berlyne dalyvavo du atstovai iš Lietuvos: Tarptautinės komisijos sekretoriato vadovo pavaduotoja Ingrida Vilkienė ir Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus Panerių memorialo vadovas Mantas Šikšnianas. Lietuvos atstovai susipažino su jau įvykusių seminarų pobūdžiu ir specifika, nes spalio 22 – 24 d. vyks Vilniuje suplanuotas  tarptautinis seminaras lenkų ir lietuvių mokytojams.

Be pasidalinimo patirtimi apie vykusius tarptautinius seminarus bei prezentacijos Rusijos propagandos temomis, vyko pažintinė ekskursija po Berlyną, skirta pažinčiai apie Berlyno žydų istoriją.

Tarptautiniame seminare Berlyne dalyvavo 25 švietimo specialistai iš 15 Europos valstybių. Renginį Berlyne organizavo Memorial de la Shoah organizacija (Prancūzija).