Tarptautinis seminaras „Holokaustas – kaip atspirties taškas“ Vilniuje

Spalio 18 – 20 d. Vilniuje vyko tarptautinis seminaras mokytojams „Holokaustas – kaip atspirties taškas“.

 

Tarptautinis seminaras „Holokaustas – kaip atspirties taškas“ buvo organizuotas dviejų valstybių mokytojams iš Lietuvos ir Lenkijos. Seminaro programoje buvo ne tik paskaitos (antisemitizmo, stereotipų, sovietinių trėmimų, Holokausto temomis), bet ir metodiniai – kūrybiniai užsiėmimai, paremti darbu grupėse. Seminaro dalyviai susipažino su Panerių memorialo istorija, viešėjo priėmime Prancūzijos ambasadoje. Tarptautiniame renginyje paskaitas skaitė ir metodinius užsiėmimus organizavo lektoriai iš Lietuvos, Lenkijos, Prancūzijos, Kroatijos, Vokietijos.

Pasak Bruno Boyer, atstovo iš Memorial de la Shoah, šis seminaras yra vienas iš tarptautinių seminarų, kurie vyksta Europoje, tarp kaimyninių valstybių ir šių seminarų tikslas – bendrų istorinių temų aptarimas ir galimybės dalyviams bendradarbiauti bei kurti metodinę medžiagą, kurią naudotų abiejų šalių mokytojai, švietimo darbuotojai.

Tarptautinis renginys vyko Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejuje Naugarduko gatvėje. Seminarą organizavo Memorial de la Shoah organizacija (Prancūzija), bendradarbiaujant su POLIN muziejumi (Lenkija), Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejumi ir Tarptautine komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Seminarą parėmė Europos Komisija ir Claims Conference organizacija.

Nuotraukų autorius Paulius Račiūnas

Nuotraukų šaltinis: https://www.jmuseum.lt/lt/naujienos/i/2083/pranesimas-spaudai/?fbclid=IwAR3d4hxHH7DVQslo_-23_TWu-VhNKc-wH7IqVFRldCjsRK6EoXORIHg9C_8