Tarptautinis seminaras Vilniuje mokytojams iš Rytų Europos

Spalio 2–6 dienomis, Vilniuje vyko tarptautinis seminaras mokytojams, kuriame dalyvavo atstovai iš Baltarusijos, Estijos, Lietuvos, Latvijos, Rusijos ir Ukrainos.

Seminare dalyvavo 55 mokytojai, švietimo darbuotojai iš 6 Europos valstybių. Susirinkusius dalyvius jungė tai, jog visi yra dalyvavę tarptautiniame seminare Yad Vashem, Izraelyje. Seminaro lektoriai iš Izraelio, Yad Vashem – studijų apie Holokaustą mokyklos, supažindino dalyvius su Vilniaus geto istorija, žmonių likimais bei pristatė metodines rekomendacijas – kaip panaudoti liudininkų prisiminimus ugdymo procese. Mokytojams paskaitą apie Holokausto temos pateikimą skaitė prof. Šarūnas Liekis, Tarptautinės komisijos narys. Seminaro dalyviai diskutavo apie įgyvendinamus projektus, veiklas savo šalyse, dalyvavo pažintinėje ekskursijose po Kauno senamiestį, susipažino su Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus ir Kauno IX forto ekspozicijomis. Tarptautinės komisijos švietimo programų koordinatorė Ingrida Vilkienė seminaro dalyviams pristatė Tolerancijos ugdymo centrų tinklą, įgyvendinamus projektus ir istorinių dienų minėjimus.

Tarptautinį seminarą  organizavo Yad Vashem – tarptautinė studijų apie Holokaustą mokykla Izraelyje bendradarbiaujant su Tarptautinės komisijos sekretoriatu.