Tolerancijos diena Lizdeikos gimnazijoje

Nors tolerancijos idėja visuomet buvo aktuali, tačiau šiemet ji ypač svarbi dėl pasaulyje vykstančių karinių konfliktų. Radviliškio Lizdeikos gimnazija lapkričio 16 d. minėjo tarptautinę Tolerancijos dieną, kurios šių metų simbolis – Tolerancijos žibintas.

Gimnazistai pamokose ne tik diskutavo apie toleranciją ir jos svarbą, bet savo mintis, tolerancijos sampratą išreiškė lietuvių kalbos ir literatūros pamokoje rašydami elektroninius laiškus, dailės pamokoje piešdami Tolerancijos žibintus, pilietiškumo pamokoje juos gamindami. Baigiamasis minėjimo akcentas – integruota pilietiškumo pamoka gimnazistams. Istorijos mokytoja A.Savickienė kartu su mokiniais aptarė, kodėl tolerancija yra svarbi mūsų kasdieniame gyvenime, kokių pasaulio istorijoje būta skaudžių tolerancijos trūkumo pasekmių. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja S.Karenauskienė pristatė Lizdeikos gimnazijos Tolerancijos centro veiklą. Mokiniai įvertino piešinių ,,Tolerancijos žibintas“ parodą, Tolerancijos žibintų, kurie simbolizuoja tikėjimą šviesos ir gėrio pergale, alėją ir nešini simboliniais žibintais susirinko gimnazijos sodelyje. Istorijos mokytoja V.Jankūnienė supažindino mokinius su Radviliškio miesto istorija, mieste gyvenusiomis bendruomenėmis ir ypač skaudžiu mūsų miesto žydų likimu, paaiškino, kodėl paminklinis akmuo, žymintis praeityje Radviliškyje veikusių žydų maldos namų buvimo vietą, laikinai stovi gimnazijos teritorijoje.

Tikime, kad Tolerancijos diena yra dar vienas priminimas mums visiems, kaip svarbu ugdyti(s) sąmoningumą, atpažinti patyčias ar žeminančią retoriką ir stabdyti netinkamą elgesį, kad išvengtume skaudžių pasekmių.

Radviliškio Lizdeikos gimnazijos informacija