Tolerancijos ugdymo centro atstovai pagerbė genocido aukų atminimą

1941 m. rugpjūčio 26 dieną, Balbieriškio pagrindinės mokyklos Tolerancijos ugdymo centro atstovai, kartu su Kauno žydų bendruomenės nariais, pagerbė Holokausto aukų atminimą Prienuose.

Prieš 78 metus Prienų miesto pakraštyje buvo sušaudyti visi Prienų žydai kartu su  Balbieriškio, Pakuonio, Jiezno ir kitų aplinkinių vietovių žydais. Kasmet pagerbti nužudytų vietos žydų atminimą atvyksta Kauno žydų bendruomenės nariai. Bendruomenės vadovas Gercas Žakas savo kalboje akcentavo, jog „vietos žydų bendruomenė buvo sunaikinta tikriausiai tokią saulėtą dieną, kaip šiandien ir ši diena mums primena apie kraupius ir kruvinus įvykius, vykusius Lietuvos miestuose ir miesteliuose“.

Apie tragiškus 1941-ųjų metų įvykius supažindino istorikas Vitas Rymantas Sidaravičius. Renginyje dalyvavo Balbieriškio pagrindinės mokyklos Tolerancijos ugdymo centro mokytojai ir mokiniai, vietos muziejaus darbuotojai, administracijos direktoriaus pavaduotojas Algis Marcinkevičius. Muzikinius kūrinius atliko Prienų meno mokyklos mokytojos. Visi susirinkusieji padėjo po atminimo akmenėlį, gėlę, uždegė žvakeles.