Tolerancijos ugdymo centrų atstovai pristatė įgyvendintus švietimo projektus konferencijoje apie litvakus, prieš šimtą metų kūrusius Lietuvos valstybę

Lapkričio 13 dieną Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko konferencija „Drauge modernios valstybės link: Lietuvos žydai Lietuvos ir Izraelio valstybingumo istorijoje“, skirta modernios Lietuvos 100-mečiui ir Izraelio valstybės 70-mečiui pažymėti.

Renginio pradžioje, gausiai susirinkusius dalyvius iš Lietuvos ir užsienio, pasveikino nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas, Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Tarptautinės komisijos vykdantysis direktorius Ronaldas Račinskas, Izraelio valstybės ambasadorius Amir Maimon bei Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky. Konferencijoje buvo pristatyti pranešimai apie lietuvių ir žydų politinį bendradarbiavimą, žydų karius, kovojusius dėl Lietuvos nepriklausomybės,  žydiškojo identiteto problemas. Savo pranešime apie švietimo veiklas žydų istorijos tematika, Tarptautinės komisijos vykdomasis direktorius Ronaldas Račinskas akcentavo, jog „ be „degančių mokytojų“ akių neįmanoma būtų įgyvendinti jokio projekto – nes kuomet įdomu pačiam mokytojui, tuomet jis „uždega“ savo mokinius ir net vietos bendruomenę“. Konferencijos antroje dalyje buvo pristatyti švietimo projektai, pasakojantys apie vietos žydų bendruomenių gyvenimą Lietuvoje iki Antrojo pasaulinio karo. Įgyvendintas veiklas pristatė Tolerancijos ugdymo centrų mokiniai iš Balbieriškio pagrindinės mokyklos, Jiezno Darbėnų ir Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijų. Su mokiniais susitiko ir konferenciją uždarė Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Konferenciją organizavo Lietuvos Užsienio reikalų ministerija, Izraelio ambasada Lietuvoje, Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir Lietuvos žydų bendruomenė.