Tradicinis renginys „Laisvės kelias“ – Druskininkų „Atgimimo“ mokykloje

Lapkričio 24 d. Druskininkų „Atgimimo“ mokykloje vyko Partizanų dainų festivalis „Laisvės kelias“.

 

Renginys prasidėjo „Atgimimo“ mokyklos mokytojos su mokiniais atliekama daina „Kada, mamyte, grįš tėvelis?“. Renginį vedęs mokytojas bei Druskininkų rezistencijos ir tremties muziejaus direktorius Saulius Lukošiūnas prisiminė, jog festivalis prasidėjo prieš daugiau nei dešimt metų ir padėkojo visiems, kurie palaikė šio renginio iniciatyvą.

Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti direktorius Ronaldas Račinskas padėkojo už gyvas istorijos pamokas Druskininkų „Atgimimo“ mokyklai, jos vadovams – buvusiai direktorei Danutei Časienei ir dabartinei vadovei Aušrai Keturkienei. Nuoširdžiausią ačiū Tarptautinės komisijos vykdantysis direktorius tarė „Atgimimo“ mokyklos Tolerancijos ugdymo centro koordinatorei Lijanai Lukošiūnienei, kurios iniciatyva, po dviejų metų pertraukos karantino metu, festivalis vėl sugrįžo į mokyklą.

Šiais metais į festivalį atvyko 24 Lietuvos mokyklų atstovai iš Alytaus, Ariogalos, Balbieriškio, Daugų, Elektrėnų, Igliaukos, Marijampolės, Pagėgių, Sasnavos, Švenčionių, Ukmergės, Varėnos, Viečiūnų, Vilkaviškio, Vilniaus ir Druskininkų. Renginyje skambėjo liūdnos ir linksmos dainos, pasakojančios skaudžią Lietuvos istoriją sovietų okupacijos metu. Renginyje svečiavosi Druskininkų tremtinių ir politinių kalinių choras, atlikęs dainą „Partizanų motinai“.

12–ajame partizaninių dainų festivalyje „Laisvės kelias“ dalyvavo ne tik gausus būrys mokinių ir mokytojų, buvusių politinių kalinių ir tremtinių, bet ir svečiai iš Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro, Druskininkų savivaldybės, Druskininkų šaulių kuopos atstovai.

Renginį organizavo Druskininkų „Atgimimo“ mokykla, bendradarbiaujant su Druskininkų tremties ir rezistencijos muziejumi bei Tarptautine komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti.

 

Nuotraukos iš „Mano Druskininkai“  ir Druskininkų „Atgimimo“ mokyklos Facebook puslapių.