Tradicinis renginys Tolerancijos ugdymo centrų bendruomenes pakvietė į Ariogalą

Sausio 26 d. Ariogalos kultūros centre vyko nacionalinė mokyklų bendruomenėms skirta konferencija „Lietuvos miestuose ir miesteliuose gyvenusių žydų istorijos“. Tai jau tradiciniu tapęs renginys, kuriuo kasmet minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena.

Renginys vyko jau septintą kartą. Konferencijos tikslas – puoselėti istorinę atmintį, prisiminti klestėjusias Lietuvos žydų bendruomenes, jų indėlį kuriant Lietuvos valstybę bei prisiminti ir pagerbti Holokausto aukas.

Šių metų konferencijos tema – Lietuvos miestuose ir miesteliuose gyvenusių žydų istorijos. Konferencijos dalyviai pristatė įvairias žmonių istorijas iš skirtingų regionų: raseiniškio advokato Makso Levy istorija, batsiuvio, kario savanorio Volfo Kagano istorija iš Balbieriškio, kelių žydų šeimų istorijos iš Kalvarijos, Kėdainių, Dotnuvos, Marijampolės, Panevėžio ir kitų Lietuvos vietų. Mokytojai su mokiniais paruošė video filmus, literatūrines kompozicijas, mini spektaklius ir t.t. Ariogalos gimnazijos direktorius Arvydas Stankus pasidžiaugė, kad ši konferencija yra kaip kilnojamas renginys – pernai vyko Balbieriškyje, o šiais metais sugrįžo į Ariogalą – vidurio Lietuvą. Tarptautinės komisijos vykdomasis direktorius Ronaldas Račinskas, atidarant konferenciją akcentavo, jog „turime prisiminti visus, kūrusius Lietuvą ir ši konferencija – tarsi paminklas tiems žmonėms, kurie vėliau čia pat, šalia savo miestų ir miestelių buvo nužudyti“.

Konferencijoje dalyvavo mokytojai ir mokiniai iš 27 Lietuvos mokyklų bei daugiau nei 300 dalyvių. Renginyje svečiavosi atstovai iš Tautinių mažumų departamento, Kauno žydų bendruomenės ir Raseinių r. savivaldybės atstovai.

Konferenciją organizavo Tarptautinė komisija kartu su Ariogalos gimnazijos Tolerancijos ugdymo centru. Renginį dalinai parėmė Geros valios fondas.