Vaikų akcijos Kauno gete 75-ųjų metinių minėjimas

Kovo 28 d. būrelis Kauno Veršvų gimnazijos mokinių kartu su mokytoja Ginta Juneliene dalyvavo Vaikų akcijos Kauno gete 75-ųjų metinių minėjime. Šios akcijos metu per vieną dieną buvo išvežta ir nužudyta 1700 Kauno geto vaikų ir senolių.

Minėjime pasisakė tiek žinomi žydų atstovai politikoje ir viešoje erdvėje bei svečiai iš Jeruzalės, tiek Vaikų akciją išgyvenusi liudininkė, pasakojusi apie tai, jog iš visų jos mylimų pusbrolių ir pusseserių vienintelė gyva po Vaikų akcijos liko ji. Liudininkė atnešė akmenį su savo nužudyto pusbrolio vardu, nors, kaip ir pati pabrėžė, atminti kiekvieną jos žuvusį artimą reikėtų ne vieno ir ne saujos akmenų. Tradiciškai akmenis prie „Vaikų Toros“ paminklo sinagogos kieme paliko ir gimnazijos mokiniai.

Renginys tęsėsi J. Gruodžio konservatorijos koncertų salėje, kur žiūrovai klausėsi J. Gruodžio konservatorijos styginių instrumentų orkestro nuostabios muzikos ir stebėjo Kauno Aušros gimnazijos teatro studijos inscenizaciją „Žydų mergaitė ir trys jos mamos“. Renginį organizavo Kauno žydų bendruomenė.

Kauno Veršvų gimnazijos informacija