Vandžiogaloje atidengtas paminklas nužudytiems žydams

Lapkričio 8 dieną, Vandžiogalos senosiose kapinėse buvo atidengtas paminklas, skirtas atminti sunaikintą Vandžiogalos žydų bendruomenę.

Kauno rajono savivaldybė 2018 metais atliko senųjų Vandžiogalos žydų kapinių  tvarkymo darbus. Tuo pačiu, tebevykstant darbams, į Lietuvą atvyko litvakas iš JAV – Jackas Lyonas, kurio šaknys iš Vandžiogalos. Jackas Lyonas finansiškai parėmė paminklo senosiose žydų kapinėse statybą. Senosios žydų kapinės ne tik kultūrinio paveldo vieta, pasakojanti apie gyvenusią Vandžiogalos žydų bendruomenę, bet ir masinių žudynių vieta, kurioje 1941 m. liepos 8 d. buvo  brutaliai nužudyti daugiau nei 30 vietos žydų.

Paminklo atidengimo renginyje dalyvavo Kauno r. meras Valerijus Makūnas su Kauno r. savivaldybės darbuotojais, gausus būrys svečių iš įvairių Lietuvos institucijų, Izraelio ambasadorius Amir Maimonas, atstovai iš JAV ambasados Lietuvoje bei Lietuvos žydų bendruomenės nariai. Ronaldas Račinskas, Tarptautinės komisijos vykdomasis direktorius, savo kalboje susirinkusiems pasidžiaugė, jog Kauno r. savivaldybė rūpinasi kultūros paveldo išsaugojimu bei istorinės atminties puoselėjimu apie vietos žydų bendruomenę, kuri buvo fiziškai sunaikinta nacių okupacijos pradžioje.