Varėnos „Ąžuolo“ gimnazistų pažintis su Vilniaus žydų istorija

Spalio 19 d. Vilniuje lankėsi Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos Tolerancijos ugdymo centro atstovai, kurie susipažino su Vilniaus žydų istorijos puslapiais.

Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos mokiniai, lydimi Jolitos Černienės ir Rūtos Jasevičienės, iš pradžių keliavo po Vilniaus miesto senamiestį. Senamiestyje svečiai iš Varėnos aplankė tas vietas, kuriose iki Antrojo pasaulinio karo gyveno Vilniaus Gaonas, klestėjo žydų bendruomenės gyvenimas, stovėjo Didžioji sinagoga. Lankantis senamiestyje mokiniai susipažino ir su kita Vilniaus žydų istorijos puse – geto įkūrimu 1941 metais, žmonių įkalinimu ir žydų bendruomenės naikinimu – Holokaustu.

Po pažinties su žydų istorija Vilniaus senamiestyje, Varėnos gimnazistai apsilankė Pylimo gatvėje veikiančioje „Beigelių krautuvėlės“ edukacinėje programoje – susipažinime su tradiciniu žydų maistu. Mokiniai ne tik patys gamino chalą, ragavo beigelius, bet sužinojo apie žydų tradicijas ir šventes.

Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos Tolerancijos ugdymo centro atstovų apsilankymas Vilniuje vyko įgyvendinant projektą, kuris yra finansuojamas Olgos Lengyel (TOLI) instituto Niujorke.

Akimirkos iš renginio: