Vasarą Tolerancijos ugdymo centrų mokytojai susipažino su Biržų krašto istorija

Rugpjūčio 3 dieną, Tolerancijos ugdymo centrų mokytojai dalyvavo seminare Biržuose, kur susipažino su Biržų krašto istorija ir kultūriniu paveldu.

Lietuvos mokytojai dalyvavo seminare „Istorijos objektų pažinimas lokaliose Lietuvos vietose“. Seminaro tikslas – susipažinti su Biržų krašto istorija ir istoriniais objektais, menančiais sovietų ir nacių okupacijų laikotarpius. Seminaro dalyviai apsilankė senosiose žydų kapinėse bei masinėje žydų nužudymo vietoje – Pakamponyse. Tolerancijos ir pakantumo temomis vyko pokalbis su evangelikų reformatų bažnyčios kunigu Rimu Mikalausku. Seminare dalyvavo mokytojai iš Alytaus, Ariogalos, Balbieriškio, Biržų, Kėdainių, Panevėžio, Utenos ir Vilniaus.

Pažintinį seminarą Biržuose organizavo Tarptautinė komisija. Vasaros seminarai Tolerancijos ugdymo centrų mokytojams jau yra tapę tradiciniais – kasmet aplankomas Lietuvos miestas ar miestelis, kuriame susipažįstama su vietos istorija, ypatingą dėmesį skiriant Tarptautinės komisijos analizuojamoms temoms – nacių ir sovietų okupacijoms.