Vienos dienos seminaras šiaurės Lietuvos regiono mokytojams

Spalio 29 dieną, Naujojoje Akmenėje, Jaunimo ir suaugusiųjų švietimo centre, vyko seminaras mokytojams „Totalitarinių režimų temų dėstymas pamokose. Istorinės atminties temos popamokinėje ir projektinėje veikloje“.

Seminarą inicijavo Akmenės r. jaunimo ir suaugusiųjų švietimo centras. Atvykusiems įvairių mokomųjų dalykų mokytojams, per keletą valandų, buvo pristatyti Tarptautinės komisijos istorikų atlikti tyrimai apie nacių ir sovietų okupacijų laikotarpius, supažindinta su įgyvendinama švietimo programa bei su  Lietuvoje veikiančiu Tolerancijos ugdymo centrų tinklu.

Seminare mokytojams buvo pateiktos rekomendacijos – kaip mokyti apie totalitarinių režimų nusikaltimus, tolerancijos / netolerancijos temomis. Susirinkusiems buvo pristatytas filmas „Dėdė Chatzkelis“ – šio filmo pagrindinis herojus  Chatzkelis Lemchen‘as yra žinomas šio regiono mokytojams, nes Ch. Lemcheno šaknys yra iš Papilės miestelio, esančio netoli Akmenės. Seminaro dalyviams, atstovaujantiems skirtingas ugdymo įstaigas, buvo įteiktos Tarptautinės komisijos išleistos istorinių tyrimų knygos.

Seminarą organizavo Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti, seminarą vedė Ingrida Vilkienė – švietimo programų koordinatorė.