Vilniaus Ozo gimnazijos mokinių pažintis su Vilniaus Gaono asmenybe

Birželio 7 d., Vilniaus Ozo gimnazijos mokinių grupė, lydima dviejų mokytojų, lankėsi Sudervės žydų kapinėse Vilniuje.

Apsilankymas žydų kapinėse buvo suplanuotas, nes Vilniaus Ozo gimnazijoje yra įgyvendinamas projektas „Žydiško Vilniaus pasakojimai nuotraukose“. Mokinių grupė jau anksčiau lankėsi Vilniaus senamiestyje, Panerių Holokausto aukų memoriale. Įgyvendinant šį projektą mokiniai jau ne kartą buvo girdėję Vilniaus Gaono – Elijah ben Solomon Zalman vardą. Todėl apsilankymo tikslas Sudervės žydų kapinėse buvo aplankyti, pamatyti Vilniaus Gaono kapą.

Pasak anglų kalbos mokytojos, projekto vadovės Danguolės Mačiulienės, „mokiniai buvo nustebę, pamatę ne paprastą mažą antkapį, o gana didelį mauzoliejų. Taip pat mokinius nustebino, jog prie Vilniaus Gaono kapo yra ne tik padėti akmenėliai, bet ir žmonių palikti rašteliai.  Tai rodo, jog žmogus, gyvenęs daugiau nei prieš 200 metų, tebėra didelis autoritetas“.

Apsilankymo Sudervės žydų kapinėse metu mokiniai susipažino ir su paminklais, pastatytais Vilniaus geto kalinių atminimui.

Įgyvendinamas projektas „Žydiško Vilniaus pasakojimai nuotraukose“ jau ruošiamas pristatymui Vilniaus Ozo gimnazijos bendruomenei. Projekto veiklas ir rezultatus bus galima pamatyti ir virtualioje erdvėje – gimnazijos internetiniame puslapyje. Vilniaus Ozo gimnazijoje įgyvendinamas projektas yra finansuojamas Olgos Lengyel Instituto iš Niujorko (TOLI).