Vilniuje vyks Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienos – Rugsėjo 23-iosios – minėjimo renginys

Šių metų rugsėjo 23 dieną (penktadienį) vyks minėjimo renginys, skirtas Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienai paminėti.

 

Paminėjimo renginys prasidės 11.00 val. Rūdninkų aikštėje, vietoje, kuri 1941 – 1943 m. buvo Vilniaus geto teritorijoje.

Apie 12.20 – 12.30 val. Atminties kelio eisena iš Rūdninkų aikštės pajudės į Vilniaus geležinkelio stotį, kur traukiniu bus vykstama į Panerius.

13.10 val. nuo Panerių geležinkelio stoties dalyvių eisena keliaus į Panerių memorialą, kur 13.30 val. prasidės oficialus renginys, skirtas pagerbti Holokausto aukas.

 

 

Tarptautinė komisija kviečia visas bendrojo ugdymo mokyklas, Tolerancijos ugdymo centrus ir visas švietimo institucijas visoje Lietuvoje prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Atminties kelias“ ir organizuoti paminėjimo renginius savo krašte, miestelyje ar mokykloje. Šia iniciatyva siekiama aplankyti masines žydų žūties vietas, nueiti pėsčiomis kelią (ar dalį to kelio), kuriuo į mirtį buvo varomi nekalti žmonės. Daugiau informacijos: https://www.komisija.lt/renginiai/pilietine-iniciatyva-atminties-kelias-5/.

 

Kiti Atminties kelio renginiai Lietuvoje (spausti čia)