Yad Vashem – Tarptautinė studijų apie Holokaustą mokykla Izraelyje pagerbė Lietuvos mokytojus, aktyviausiai dalyvavusius projekte „Kiekvienas žmogus turi savo vardą“

2013–2014 m. Tarptautinės komisijos sekretoriatas Lietuvos mokyklose įgyvendino projektą „Kiekvienas žmogus turi savo vardą.“ Projekte dalyvavo 23 mokyklos, kuriose mokiniai, vadovaujami mokytojų, rinko medžiagą apie žydus, gyvenusius įvairiose Lietuvos vietovėse iki Antrojo pasaulinio karo.

Remiantis įgyvendinant projektą „Kiekvienas žmogus turi savo vardą“ surinkta medžiaga buvo užpildytos 163 anketos apie žydus, žuvusius arba išgyvenusius Holokausto metu. Šios anketos buvo išsiųstos Yad Vashem institucijai Izraelyje. Yad Vashem institucija paruošė padėkas tiems mokytojams, kurių surinkta medžiaga buvo tiksliausia ir informatyviausia.

Vasario 11 dieną, renginio apie Čijunę Sugiharą metu, Yad Vashem paruoštos padėkos buvo oficialiai įteiktos mokytojams. Kartu su Tarptautinės komisijos sekretoriato atstovais padėkas mokytojams įteikė ir Izraelio Valstybės atstovas Lietuvoje – Yehuda Gidron, Izraelio ambasadoriaus Lietuvoje pavaduotojas.