Alytuje – dar trys Atminimo akmenys vietos žydams atminti

Gegužės 22 d. Alytuje, Vilniaus gatvėje, įdėti trys Atminimo akmenys, skirti  įamžinti žymaus tarpukario Alytaus visuomenės veikėjo, advokato Mendelio Bokšickio šeimos narių atminimą.

Praėjusiais metais rugsėjo mėnesį prie Vilniaus g. 27 namo buvo padėtas akmuo advokatui, Alytaus policijos ir savanorių ugniagesių brigados steigėjui Mendeliui Bokšickiui atminti.  Šiais metais  gegužės 22 d. čia įdėti dar trys akmenys – įamžintas M. Bokšickio žmonos Šeinos Kronzonaitės Bokšickienės ir iš Izraelio atvykusių M. Bokšickio sūnaus Saadios Bokšickio Bahat ir dukros Lilijos Bokšickytės Winterfeld atminimas. Akmenų dėjimo ceremonijoje dalyvavo Izraelio ambasadorius Amiras Maimonas, M. Bokšickio sūnus Saadia Bokšickis Bahat kartu su artimaisiais, Alytaus visuomenė.

Atminimo akmenys – tai šaligatviuose ar gatvių grindiniuose montuojamos atminimo lentelės, skirtos įamžinti nacionalsocializmo aukas. Atminimo akmenys primena išvežtuosius į koncentracijos stovyklas, sušaudytus masinių žudynių vietose, nukankintus kalėjimuose ar kitaip nukentėjusius per Holokaustą. Atminimo akmenys simboliškai grąžina asmenis su vardais į miestų ir miestelių erdves, kuriuose jie gyveno, mokėsi ar dirbo, taip primindami, kad per masines žudynes nukentėjo ne abstraktūs skaičiai, bet konkretūs žmonės.

Atminties akmenų dėjimo ceremoniją organizavo Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos Tolerancijos ugdymo centro koordinatorė Meilė Platūkienė, kartu su Alytaus miesto savivaldybės specialistais ir Alytaus krašto muziejumi.