Dviračių žygyje buvo pagerbti tarpukario Lietuvos olimpiečiai

Birželio 28 d. Šiauliuose vyko dviračių žygis miesto gatvėmis, skirtas prisiminti 1924 m. Paryžiaus vasaros olimpinėse varžybose dalyvavusius dviratininkus: Isaką Anoliką ir Juozą Vilpišauską.

Dešimties kilometrų žygis prasidėjo nuo Šiaulių apskrities žydų bendruomenės namų (P. Višinskio gatvė 24). Renginys, skirtas pagerbti tarpukario dviratininkus olimpiečius, vyko jau trečius metus. Dviračių žygio idėja kilo Šiaulių apskrities žydų bendruomenei, nes vienas iš dviratininkų, dalyvavusių 1924 m. vasaros olimpinėse varžybose Paryžiuje buvo žydų kilmės šiaulietis – Isakas Anolikas. Šio tarpukario dviratininko likimas tragiškas – šiaulietis sportininkas, vėliau gyvenęs ir sportavęs Kaune, pateko į getą ir vėliau buvo sušaudytas Kauno IX forte. Kito dviratininko, lietuvio Juozo Vilpišausko likimas, taip pat nėra žinomas.

Renginyje dalyviai buvo ne tik šiauliečiai, buvo svečių iš Kauno, Ukmergės, Žagarės, Vilniaus. Tarptautinės komisijos sekretoriato švietimo programų koordinatorė Ingrida Vilkienė taip pat dalyvavo šiame istorinės atminties ir solidarumą skatinančiame renginyje.

Renginio organizatorius – Šiaulių apskrities žydų bendruomenė.