Eidami „Atminties keliu“ Lietuvos mokiniai prisiminė žydų genocido aukas

Rugsėjo 22 d. Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų moksleiviai Panerių memoriale pagerbė Holokausto aukas. 

Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos mokinių skaitomi Holokausto metu išsigelbėjusio Stanislovo Rubinovo atsiminimai jautriai palietė susirinkusiuosius ir sutelkė apmąstymams.  Eidami „Atminties keliu“ – nuo Panerių geležinkelio stoties iki Holokausto aukų memorialo – moksleiviai rankose nešė akmenėlius ant kurių buvo užrašyti nužudytų žmonių vardai ir sunaikintų žydų bendruomenių pavadinimai. Prie memorialo, Vilniaus „Saulėtekio“ mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniams atliekant dainą jidiš kalba, renginio dalyviai iš akmenėlių sudėliojo Lietuvos žemėlapį, simbolizuojantį sunaikintas žydų bendruomenes.

Savo mintimis su mokiniais dalinosi Tarptautinės komisijos pirmininkas Emanuelis Zingeris, vykdomasis direktorius Ronaldas Račinskas, apie Paneriuose vykusias žudynes kalbėjo JAV ir Lietuvos istorikas, Tarptautinės komisijos nacių pakomisės pirmininkas prof. dr. Saulius Sužiedėlis.

Pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“ –  tai kvietimas mokytojams su mokiniais prisiminti Holokausto metu sunaikintas gausias Lietuvos žydų bendruomenes, kartu nueiti į masinių žudynių vietas tais keliais, kuriais žydai buvo varomi į paskutinę savo kelionę. Lietuvoje tokių vietų yra daugiau nei 200.