Holokausto aukas įamžinantys akmenys bus Alytuje, Kuliuose ir Ukmergėje

Rugsėjo 23 d. Alytuje, o rugsėjo 24 d. Kuliuose (Plungės r.) ir Ukmergėje buvo įdėti Atminimo akmenys, kurie primins apie nužudytus vietos žydus šiuose miestuose.

Rugsėjo 23 d. Alytuje, Vilniaus gatvėje vyko atminimo akmenų įdėjimo ceremonija Alytaus žydams – Mendeliui Bokšickiui, Hiršui Kalmanavičiui ir Šmueliui Beiralui. Idėja dėl atminimo akmenų įdėjimo Alytaus mieste gimė dviems mokytojoms: Meilei Platūkienei iš Alytaus Adolfo Ramanausko – Vanago gimnazijos Tolerancijos ugdymo centro ir Vilijai Baguckienei – Alytaus Putinų gimnazijos Tolerancijos ugdymo centro koordinatorei. 2018 metų pradžioje mokytojos dalyvavo Lietuvos žmogaus teisių centro organizuotame seminare, kuriame buvo pristatomas projektas apie atminimo akmenis. Atminimo akmenų įamžinimo idėją palaikė ir Alytaus miesto savivaldybė.

Rugsėjo 24 d. Kuliuose buvo įdėtas atminimo akmuo šiame miestelyje gyvenusiai ir nužudytai žydaitei Etai Odesaitei. Šio atminimo akmens įdėjimu rūpinosi Kulių gimnazijos mokytojos Kazimieras Garasimavičius bei Kulių krašto muziejaus vadovas Andrius Petraitis.

Rugsėjo 24 d. Ukmergėje buvo įdėti į miesto šaligatvius du atminimo akmenys –  fotografui Maušui Levi ir prie buvusios didžiosios Ukmergės sinagogos – rabinui Josefui Zusmanovičiui. Šių atminimo akmenų įdėjimu rūpinosi Ukmergės Senamiesčio mokykla bei Ukmergės r. Veprių pagrindinės mokyklos Tolerancijos ugdymo centras ir aktyvūs mokytojai – Aldona ir Juozas Vitas Medonai.

 Pirmieji atminimo akmenys (vok. Stolpersteine) – tai šaligatviuose ar gatvių grindiniuose montuojamos atminimo lentelės, skirtos įamžinti nacionalsocializmo aukas, įrengti 2016 m. prisimenant žydus ir romus, nužudytus Holokausto metu Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje.