Izraelio ambasadorė susitiko su mokytojais, švietimo darbuotojais, dalyvavusiais stažuotėje Yad Vashem – tarptautinėje studijų apie Holokaustą mokykloje Izraelyje, 2022 ir 2023 metais

2023 m. lapkričio 9 d. Kauno IX forto muziejuje Izraelio valstybės ambasadorė Hadas Wittenberg Silverstein susitiko su švietimo ir kultūros darbuotojais iš Lietuvos, kurie pernai ir šiemet dalyvavo seminare Izraelyje, Jad Vašem tarptautinėje studijų apie Holokaustą mokykloje. Tarptautines stažuotes į Izraelį kasmet organizuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti ir Jad Vašem tarptautinė studijų apie Holokaustą mokykla (Yad Vashem the International School for Holocaust Studies).

Jaukiame susitikime Izraelio ambasadorė susipažino su seminaro dalyviais. Jie papasakojo, kaip kasdieniniame darbe sekasi pritaikyti įgytą patirtį, išskyrė iššūkius, su kuriais tenka susidurti skleidžiant tolerantišką požiūrį. Kuo Tautos atminimo institute Izraelyje (Yad Vashem) gautos žinios buvo naudingos muziejinėje veikloje, dalijosi Kauno IX forto muziejaus direktorius Marius Pečiulis ir Istorijos skyriaus vedėjas Vytautas Petrikėnas. Susitikimo pabaigoje Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriato vadovo pavaduotoja Ingrida Vilkienė ambasadorei įteikė simbolinį šviestuvą ir visų susitikimo dalyvių vardu palinkėjo, kad šviesa nugalėtų tamsą. Tai žodžiai, kurie itin reikšmingi šiandien karo draskomai Izraelio valstybei.

Susitikimą organizavo Tarptautinės komisijos sekretoriatas kartu su Izraelio ambasada Lietuvoje, bendradarbiaujant su ilgamečiu partneriu – Kauno IX forto muziejumi.