Lietuvos švietimo darbuotojai dalyvavo tarptautiniame seminare Izraelyje

Liepos 21–31 dienomis, Lietuvos švietimo darbuotojų grupė dalyvavo tarptautiniame seminare – stažuotėje Izraelyje, Yad Vashem – tarptautinėje studijų apie Holokaustą mokykloje.

Tarptautinis seminaras Lietuvos švietimo darbuotojų grupei vyko Yad Vashem – tarptautinėje studijų apie Holokaustą mokykloje, įsikūrusioje Jeruzalėje. Seminaro dalyviai – 26 mokytojai ir švietimo darbuotojai iš skirtingų  Lietuvos miestų ir miestelių.

Per dešimties dienų seminarą Lietuvos atstovai klausėsi paskaitų apie žydų bendruomenių gyvenimą Europoje iki Antrojo pasaulinio karo, apie nacių politiką okupuotuose kraštuose, apie žydų egzistenciją getuose ir masinį žmonių naikinimą. Lektoriai iš Izraelio su mokytojais diskutavo apie Senojo Testamento teiginius, religijos svarbą žmogaus gyvenimui. Seminaro dalyviai buvo supažindinti su jidiš kalba kūrusiais litvakais ir jų kultūriniu palikimu, mokytojams buvo pristatyti kompozitoriai, kurie mirties akivaizdoje – getuose,  kūrė muzikinius kūrinius.

Seminaro metu įvyko 2 susitikimai su išgyvenusiais Holokaustą žmonėmis: su Jakovu Gurvičiumi, litvaku, išgyvenusiu Holokaustą Telšiuose bei su litvaku Jakovu Veksleriu, kurį išgelbėjo ir įsivaikino  lenkų šeima.

Intensyvaus seminaro metu atstovai iš Lietuvos lankėsi Yad Vashem muziejų komplekse, šios institucijos archyve, dalyvavo metodiniuose – praktiniuose užsiėmimuose. Seminaro organizatoriai dalyviams pasiūlė ir pažintinę programą, kurios metu mokytojai turėjo galimybę pažinti šalį, istoriją, izraelietišką kultūrą ir tradicijas.

Baigiantis seminarui Izraelyje, švietimo darbuotojai lankėsi Tel Avive, Lietuvos Respublikos ambasadoje.  Mokytojų grupę priėmė Lietuvos ambasados Izraelyje diplomatas, ministras patarėjas Ramūnas Davidonis, papasakojęs apie ambasados darbą, Lietuvos – Izraelio ekonominius, kultūrinius ir politinius ryšius bei Lietuvos valstybės atstovavimą Izraelyje.

Tarptautinis seminaras Izraelyje, Yad Vashem – tarptautinėje studijų apie Holokaustą mokykloje, organizuotas, remiantis bendradarbiavimo sutartimi tarp Yad Vashem ir Tarptautinės komisijos. Tokie seminarai Lietuvos atstovams vyksta kasmet, nuo 2003 metų.