Mokiniai skaitovų konkurse prisilietė prie Lietuvos žydų istorijos

Spalio 18 d. Kauno IX forto muziejuje vyko mokiniams skirtas skaitovų konkursas „Tylios sienos, žodžių paliestos“.

Konkurse mokiniai skaitė tekstus iš Icchoko Mero, Abraomo Suckeverio, Balio Sruogos, Grigorijaus Kanovičiaus, Sigito Parulskio, Primo Levi kūrybos. Dalyvavo 60 mokinių, atvykusių kartu su savo mokytojais iš visos Lietuvos. Skaitovų gebėjimus – perteikti literatūrinius tekstus vertino 2 komisijos, kurių nariai buvo Arvydas Lebeliūnas (režisierius), Gercas Žakas (Kauno žydų bendruomenės pirmininkas), Lukas Alsys (teatrologas), dr. Ramūnas Čičelis (literatūrologas, literatūros kritikas), Marius Pečiulis (Kauno IX forto direktorius), Ronaldas Račinskas (Tarptautinės komisijos vykdomasis direktorius).

Mokiniai buvo suskirstyti 5–8 klasių ir 9–12 klasių kategorijose. Pirmą kartą Lietuvos žydų istorijos tema vykusio konkurso nugalėtojais tapo 5–8 klasių kategorijoje: Vesta Rybakovaitė iš Kauno „Vyturio“ gimnazijos, Greta Dobožinskaitė  (Kauno LSMU gimnazija) ir Dominyka Rogolskytė (Kauno „Veršvų“ gimnazija). 9–12 klasių kategorijoje laimėtojai buvo šie: Adomas Vensas iš Šakių „Žiburio“ gimnazijos, Ieva Vaičiulytė (Radviliškio Lizdeikos gimnazija) ir Feliksas Uktveris (Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija).

Renginį organizavo Kauno IX forto muziejus kartu su Tarptautine komisija. Renginio organizatoriai sveikina nugalėtojus ir tikisi, jog renginys taps tradiciniu.