Pažintis su Yad Vashem institucija seminare Varėnoje

Gegužės 20 d. Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijoje vyko seminaras Lietuvos mokytojams, kuriame dalyvavo lektorė Noa Sigal  iš Yad Vashem – tarptautinės studijų apie Holokaustą mokyklos Izraelyje.

Seminare „Švietimas apie Holokaustą: temos pateikimas ir metodai“ dalyvavo mokytojai iš visos Lietuvos, kurie domisi Lietuvos žydų istorija, organizuoja istorinės atminties projektus, atmintinų dienų, tokių kaip Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienos paminėjimas. Seminare mokytojai pasidalino patirtimi apie įgyvendinamas veiklas.

Seminare viešėjo lektorė Noa Sigal iš Izraelio, Yad Vashem – tarptautinės studijų apie Holokaustą mokyklos. Lektorė pristatė Yad Vashem instituciją, papasakojo apie organizuojamus tarptautinius seminarus, konferencijas. Viešnia taip pat supažindino su Yad Vashem mokyklos sukurta metodika – kaip dėstyti Holokausto temą švietimo įstaigose.

Seminaro dalyviai apsilankė senosiose Varėnos žydų kapinėse ir Varėnos žydų masinėje sušaudymo vietoje. Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos Tolerancijos ugdymo centro koordinatorė Rūta Jasevičienė, remiantis surinkta informacija iš istorinių šaltinių, papasakojo apie Varėnos žydų žudynes 1941 metais. Tolerancijos ugdymo centro koordinatorė akcentavo, jog svarbu mokinius mokyti ne tik klasėje, pamokos metu, bet svarbu lankyti istorines atmintinas vietas ir perduoti žinią – kas įvyko toje vietoje.

Seminarą organizavo Tarptautinės komisijos sekretoriatas įvertinti kartu su Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos Tolerancijos ugdymo centru bei tarptautiniu partneriu – Yad Vashem – tarptautine studijų apie Holokaustą mokykla.