Pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ pakvietė prisiminti 1991 metų sausį iškovotą istorinę pergalę

Sausio 13 d. rytą, jau tryliktą kartą, vyko pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“. Minint prieš dvidešimt devynerius metus iškovotą pilietinę pergalę prieš agresorių, 8.00 valandą ryto,  visoje Lietuvoje, languose, dešimčiai minučių buvo uždegtos atminties, vienybės ir  pergalės žvakutės.

Daugiau nei 1000 mokyklų, valstybės institucijų, įstaigų ir organizacijų Lietuvoje ir užsienyje atsiliepė į Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietimą dalyvauti Laisvės gynėjų dienai paminėti skirtoje pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Prie pilietinės iniciatyvos prisijungti ir kartu paminėti iškovotą istorinę pergalę šiais metais pakvietė iniciatyvą globojantis Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Lietuvos Respublikos Prezidentas  žvakes uždegė kartu su  Vilniaus „Ryto“ progimnazijos mokiniais ir mokytojais. Prezidentas savo kalboje prisiminė už laisvę žuvusius didvyrius ir tuo pačiu mokiniams akcentavo, jog sausio 13-oji yra pergalės diena. Tarptautinės komisijos pirmininkas, Nepriklausomybės Akto signataras Emanuelis Zingeris prisiminė 1991 metų sausio įvykius ir padėkojo žuvusiojo Dariaus Gerbutavičiaus mamai už drąsų sūnų. Lietuvos laisvės gynėjas, Darius Gerbutavičius, mokėsi šioje mokykloje.

Visoje Lietuvoje tradiciškai uždegtos žvakės simbolizuoja laisvės gynėjų laužus prie parlamento, apgintos laisvės šviesą ir pergalę prieš brutalią jėgą, atmintį ir susikaupimą pagerbiant žuvusius ir nukentėjusius.

Akimirkos iš pilietinės iniciatyvos Vilniaus „Ryto“ progimnazijoje: