Rusijos švietimo centro „Holokaustas“ kasmetiniame konkurse – dalyvės iš Lietuvos

Sausio mėnesį, Vilniaus „Santaros“ gimnazijos Tolerancijos ugdymo centro atstovės dalyvavo tradiciniame Rusijos švietimo centro „Holokaustas“ renginyje, kuriame pristatomi meniniai ir kūrybiniai darbai Holokausto istorijos tematika.

Rusijos mokslo ir švietimo centro „Holokaustas“ renginyje Maskvoje dalyvavo Vilniaus „Santaros“ gimnazijos atstovės. Mokinė Anastasija Narbutaitė (mokytoja Tatjana Bruskina) tapo šio centro kasmet rengiamo tiriamųjų ir meninių darbų konkurso „Atmintis apie Holokaustą – kelias į toleranciją“ nugalėtoja.  A. Narbutaitė šiame darbe kartu su kita šios gimnazijos mokine Olga Podvorskyte analizavo Holokausto temos atspindėjimą Lietuvos žiniasklaidoje 2016–2018 metais. Mokinės savo darbe pasidalino įžvalgomis, jog dauguma Lietuvos žmonių yra tolerantiški ir gerbia Holokausto aukų atminimą, dalyvauja įvairiuose renginiuose pagerbti aukas. Renginio metu mokinei A.Narbutaitei ir kitiems tarptautinio konkurso nugalėtojams buvo įteikti „Holokausto“ centro apdovanojimai. Renginio dalyviai prisijungė prie pasaulinės iniciatyvos „Mes prisimename“.

Rusijos mokslo ir švietimo centro „Holokaustas“ organizuojamame konkurse jau yra dalyvavę Panevėžio „Rožyno“ progimnazijos mokiniai (2018 metais), įvertinti padėkos raštais ir diplomais. Prieš keletą metų šio centro konkurso nugalėtoja buvo tapusi Kauno Dailės gimnazijos Tolerancijos ugdymo centro mokinė Ugnė Rudinskaitė (mokytoja Marina Nenachova).