Seminaras mokytojams apie litvakus, rašiusius Jidiš kalba

Lapkričio 21 d. Alytuje, Jotvingių gimnazijoje vyko seminaras mokytojams apie litvakų rašytojus, kūrusius jidiš kalba.

Vienos dienos seminare „Žydų istorijos puslapiai. Pažintis su jidiš kalba ir literatūra“ dalyvavo mokytojai iš Kauno, Alytaus, Balbieriškio, ir Veiverių. Seminaro pradžioje Tarptautinės komisijos švietimo programų koordinatorė Ingrida Vilkienė klausytojus supažindino su išgyvenusios Holokaustą – Fanios Brancovskajos istorija, parodydama ištrauką iš Yad Vashem institucijos sukurto filmo „Mes išlikome žmonėmis“. Šio filmo pradžioje yra pasakojama apie Lietuvos žydų gyvenimą iki Antrojo pasaulinio karo ir Fania Brancovskaja pasakoja, jog namuose buvo kalbama tik jidiš kalba.

Seminare paskaitas apie jidiš kalba rašiusius rašytojus – litvakus skaitė dr. Mordehay Juškovkij (Izraelis). Lektorius pristatė susirinkusiems ne tik litvakų kūrybą, bet pasakojo šmaikščias istorijas iš jų gyvenimo, skaitė ištraukas iš kūrinių, pasakojo apie jų likimus ir kultūrinį palikimą.

Seminarą organizavo Tarptautinės komisijos sekretoriatas kartu su Jotvingių gimnazija ir Pasaulinio žydų kongreso jidiš centru Vilniuje.