Susitikimas „Roots in Keidan”

Birželio mėn. 12–15 dienomis, Kėdainiuose, ,,Atžalyno“ gimnazijoje lankėsi projekto „TILTAI-BRIDGES-בריקן“ svečiai – Kėdainių kilmės žydai iš Anglijos, Australijos, Izraelio ir JAV.

Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos Tolerancijos ugdymo centre svečiai buvo supažindinti su gimnazijoje vykdoma projektine veikla, susijusia su buvusia Kėdainių žydų bendruomene. Susitikimo metu dalyvavo Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon, Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis.

Minint Gedulo ir vilties dieną, buvo skaitomi prisiminimai žydų kilmės kėdainiečio, Menachem Klibansky, kurio šeima 1941 metų birželio 14 dieną buvo ištremta ir 16 metų praleido Sibire.

Saugodami žydų atmintį, gimnazistai prisideda prie žydų kultūros paveldo puoselėjimo savo gimtajame mieste – Kėdainiuose. Pastaruoju metu vykdomas projektas „Maceva“,  kurio metu mokiniai jau nuvalė paminklinius akmenis senosiose Kėdainių žydų kapinėse. Dabar paminklai yra fotografuojami ir jų nuotraukos siunčiamos į Izraelį, o kėdainietis Ben-Tsion Klibansky skaito įrašus, esančius senuosiuose paminkluose. Sukaupta informacija bus pristatyta Kėdainių bendruomenei. Susitikimo metu sutvirtėjo bendrystė tarp žydų, kilusių iš Kėdainių ir jaunųjų kėdainiečių.

Susitikimo akimirkų video: https://www.youtube.com/watch?v=pZXBEuPfeFc