Projekto „Raudonieji metai“ seminarai

Pirmasis tarptautinis seminaras pagal įgyvendinamą projektą „Raudonieji metai“.

Vieta: Kaunas
Data: 2011 03 24–27 d.

Seminaro dalyviai yra mokytojai ir švietimo darbuotojai iš Estijos, Švedijos ir Lietuvos.

Šiame seminare dalyviams buvo pristatyti istoriniai tyrimai apie sovietinę okupaciją Lietuvoje, atlikti Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti istorikų bei Tarptautinės komisijos vykdoma veikla. (Pristatymai apie tai yra skiltyje – METODINĖ MEDŽIAGA).

Seminaro dalyviai susipažino su Kauno, kaip laikinosios sostinės, istorija. Apsilankė Kauno Prezidentūroje, Kauno IX forto muziejuje. Visas seminaro dalyvių veiklas galima matyti SEMINARO PROGRAMOJE.

Projekto rezultatas – dokumentinis mokomasis filmas, kurį projekto dalyviai galės naudoti savo šalyse, mokyklose, pamokų metu.

Antrasis tarptautinis seminaras pagal įgyvendinamą projektą „Raudonieji metai“

Vieta: Seminaras vyko netoli Ukmergės esančiame miestelyje – Vepriuose. Seminare dalyvavo 35 dalyviai – mokytojai ir švietimo darbuotojai iš ŠvedijosEstijosLatvijos ir Lietuvos.
Data: 2011 09 25 – 10 01

Šiame seminare dalyviai iš skirtingų valstybių supažindino su informacija – kiek, kiekvienoje valstybėje yra skiriama pamokų apie sovietines okupacijas, kokioms amžiaus grupėms dėstoma ši tema. Dalyviai diskutavo – ar pakankamai skiriama istorijos pamokų šiai temai ir koks jaunosios karto požiūris į sovietmetį. (Pristatymai apie sovietmečio temų dėstymą Latvijoje ir Estijoje yra skiltyje – METODINĖ MEDŽIAGA).

Seminare vyko metodiniai užsiėmimai. Seminaro dalyviai analizavo dokumentus, atspindinčius sovietines okupacijas Baltijos šalyse. Dirbdami grupėse dalyviai kūrė metodikas- kaip šiuos šaltinius būtų galima panaudoti istorijos, kalbų pamokose skirtingose valstybėse. (Istoriniai šaltiniai yra skiltyje – METODINĖ MEDŽIAGA).

Seminaro metu įvyko susitikimas su Jonu Kadžioniu, rezistencinių kovų dalyviu, kalėjusiu 25 metus Gulago lageriuose. Informacija apie buvusį partizaną galite rasti ČIA.

Visi seminaro dalyviai dalyvavo pėsčiųjų žygyje pagal vykusių 1945 – 1953 m. mūšių vietas. Buvo aplankytos svarbiausios partizaninio karo vietos Ukmergės ir Anykščių rajonuose, aplankytas partizanų bunkeris netoli Kavarsko miestelio. Akimirkas iš vykusio pėsčiųjų žygio galite pamatyti skiltyje projekto akimirkos.