Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos paminėjimas Lietuvos švietimo įstaigose

Sausio 22–26 dienomis, Lietuvos mokyklose vyko pamokos ir renginiai, skirti paminėti Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną.

1945 m. sausio 27 d., besibaigiant Antrajam pasauliniam karui, buvo išlaisvinta didžiausia nacių Vokietijos sukurta koncentracijos ir masinio naikinimo – Aušvico-Birkenau stovykla Lenkijoje, kurioje buvo nužudyta daugiau kaip milijonas žmonių. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja  2005 m. lapkričio 1 d. priėmė rezoliuciją, kuria sausio 27-oji paskelbta kasmetine Tarptautine Holokausto aukų atminimo diena.

Nors Lietuvoje sausio 27 d. nėra įtraukta į istorinių, atmintinų dienų sąrašą, tačiau Tarptautinės komisijos sekretoriatas jau daugiau nei dešimt metų pakviečia bendrojo ugdymo įstaigas, Tolerancijos ugdymo centrus organizuoti paminėjimus, specializuotas pamokas, filmų peržiūras ir aptarimus, kurti piešinius, plakatus ar instaliacijas.

Kasmet Tarptautinės komisijos sekretoriatas organizuoja meninę konferenciją Tolerancijos ugdymo centrų bendruomenėms. Šiais metais konferencijoje dalyvavo atstovai iš 13 Lietuvos mokyklų, tačiau ne visi gali atvykti ir dalyvauti konferencijoje. Todėl dalis mokyklų paminėjimus organizuoja savo aplinkoje, įtraukiant vietos bendruomenę (mokinius ir mokytojus).

Kviečiame susipažinti su mokyklų veiklomis, minint Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną. Apie veiklas skaityti čia.