Tradiciniu dainų festivaliu „Dainos iš tremties“ buvo prisimintos Lietuvos gyventojų netektys trėmimų į Sibirą ir partizaninio karo metu

Kovo 22 dieną Varėnos Kultūros centre vyko jau tradiciniu tapęs renginys – nacionalinis dainų festivalis „Dainos iš tremties“. Renginio tikslas – kūrybiškai ir įtaigiai paminėti partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago metus ir didžiausią Baltijos šalių gyventojų masinio trėmimo operaciją „Priboi“ („Bangų mūšą“), vykusią 1949 m. kovo 25–28 dienomis.

Jau tradiciniu tapusiame renginyje dainų festivalyje „Dainos iš tremties“ kasmet dalyvauja vis daugiau atstovų iš visos Lietuvos. Šiais metais jis vyko jau penktą kartą. Festivalyje dalyvavo  daugiau nei 300 dalyvių iš 22 mokyklų. Šis festivalis tai gyva istorijos pamoka, kurios metu skambėjusios dainos sugrįžo iš praeities, primindamos skaudų Lietuvai laiką. Mokiniai festivalyje atliko autentiškas partizanų ir tremtinių dainuotas dainas. Daugelis senų dainų suskambėjo naujai, su specialiai renginiui paruoštomis meninėmis kompozicijomis ir aranžuotėmis. Festivalyje dalyvavo ir tremties dainas padainavo mokiniams Varėnos politinių kaltinių ir tremtinių choras „Viltis“.

Dainų festivalį „Dainos iš tremties“ organizavo Tarptautinė komisija kartu su Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos Tolerancijos ugdymo centru.

Daugiau festivalio akimirkų galerijoje „1949 m. kovo 25–28 d. tremčių minėjimai“.