Virtualios paskaitos mokytojams nuotoliniu būdu iš Izraelio

Birželio 15–16 d. Lietuvos mokytojai dalyvavo paskaitose, kurias nuotoliniu būdu skaitė lektorė Noa Sigal iš Yad Vashem – tarptautinės studijų apie Holokaustą mokyklos Izraelyje.

Birželio 15 d. vyko paskaita apie Yad Vashem instituciją Jeruzalėje, Izraelyje. Lektorė Noa Sigal pristatė institucijos atsiradimo istoriją ir šiai organizacijai numatytą misiją. Paskaitoje lektorė paaiškino, jog „yad vashem“ pavadinimas, išvertus iš hebrajų kalbos reiškia: „atmintis ir vardas“, todėl viena iš šios institucijos misijų – rinkti nužudytų žydų vardus. Lietuvos mokytojai sužinojo, jog iš pradžių Yad Vashem buvo kaip Holokausto istorijos tyrimo centras ir archyvas, o vėliau įkurtas muziejus ir tarptautinė studijų apie Holokaustą mokykla. Paskaitos klausytojai buvo mokytojai, kurie dalyvauja Tarptautinės komisijos įgyvendinamoje švietimo programoje ir dar nėra stažavęsi Izraelyje.

Birželio 16 d. Lietuvos mokytojai dalyvavo paskaitoje „Holokausto aukų pagerbimo ir didvyriško pasipriešinimo nacizmui diena Izraelyje – Yom Ha Shaoh“. Paskaitą skaitė lektorė Noa Sigal mokytojams, kurie 2019 m. dalyvavo tarptautiniame vasaros seminare – stažuotėje Yad Vashem – tarptautinėje studijų apie Holokaustą mokykloje.

Paskaitas nuotoliniu būdu organizavo Tarptautinės komisijos sekretoriatas kartu su Yad Vashem – tarptautine studijų apie Holokaustą mokykla Izraelyje. Šios veiklos organizuojamos įgyvendinant ilgametį tarptautinį bendradarbiavimą.